Хърватия и Украйна завършиха наравно 2:2 в мач от квалификациите за Световното първенство в ЮАР, като по този начин запазиха интригата за второто място в група 6.

Младен Петрич откри резултата още във 2-та минута, но в 13-та Андрий Шевченко изравни за 1:1. Украинците успяха да направят обрата пълен в началото на второто полувреме, когато точен бе Олексий Гай.

Звездата на Тотнъм Лука Модрич донесе точката за домакините в 65-та минута, като по този начин остави Хърватия на второ място в групата с 11 точки.

В друг мач от същата група Беларус без проблеми победи Андора с 5:1 след голове на Близнюк – 2, Корниленко – 2 и Калачев.

Със спечелените три точки Беларус успя да събере актив от 9 и да заеме третото място с точка пред Украйна.

Именно тези две страни, заедно с Хърватия ще се борят за второто място в потока, който дава право на участие в баражите. Първото място е резервирано за Англия, която има пълен актив от 18 точки след 6 мача.