Холандия победи Русия с 4:1 в приятелска среща играна на неособено пълният „Амстердам Арина”. Домакините доминираха през целия мач, но започнаха да вкарват след почивката.

Първото полувреме не предложи особени положения за гол, а острите единоборства преобладаваха. В моментите, когато не се оказваше лекарска помощ на футболистите, Кайт и Ван дер Ваарт изпуснаха по две положения пред вратата на Акинфеев. По това време холандският страж скучаеше, наслаждавайки се на пасовете на Сеедорф.

Веднага след антракта Ван Бастен даде сигнал за атака. Заредиха се опасни положения пред вратата на Русия и логичното се случи. В 68-та минута Бабел излъга Колодин и бе безпогрешен за 1:0. Само три минути по-късно Снайдер се възползва от поредната бърза комбинация и стреля с премерен удар направи 2:0. Хидинк междувременно направи три смени и Русия се върна в мача с красивия гол на Бистров, който посрещна от воле една отскочила топка и я прати в далечния ъгъл на Стекеленбург.

Надеждата за равен в Амстердам бе прогонена от Йорис Матийсен, който след един корнер надскочи руските бранители и с глава покачи на 3:1 в 80-тата минута. За ужас на гостите това не бе всичко. Три минути преди края Колодин игра с ръка в наказателното и Ван дер Ваарт не сгреши от 11-те метра.

4:1! Главоболие в лагера на „сборная” и повод за сериозен размисъл в нашия щаб. Тази вечер се видя, че на сух терен Холандия играе бързо и безпощадно.

Холандия – Русия 2:0