Рафаел ван дер Ваарт отбеляза своя трети гол в два мача и помогна на Холандия да победи с 3:1 Тайланд в приятелска среща.

Капитанът на „лалетата” се разписа само три минути след началото на двубоя след перфектен пас на Уесли Снайдер.

Тайландците не успяха по никакъв начин да затруднят противника си, като от време на време се опитваха да наложат лек натиск. Инициативата им продължи до 41-та минута, когато Джон Хейтинга удвои резултата за холандците. Играчът на Аякс вкара след центриране от ъглов удар на Снайдър.

Футболистите на Марко ван Бастен продължиха да превъзхождат домакините до 55-та минута. Тогава Дирк Кайт намери непокрития Хеселинк, който отбеляза за класическото 3:0.

Тауан Спиран реализира почетното попадение за Тайланд в 62-та минута след изпълнение на пряк свободен удар.

В събота холандците победиха Южна Корея с два гола на Ван дер Ваарт. Те са в група G за Евро 2008 заедно с България и заемат второто място в потока с актив от 14 точки. Нашите са трети с 12 точки, а от 20 часа приемат Беларус в европейска квалификация, тимът от „ниската земя” почива.