Домакинът на Европейското първенство за младежи, Холандия записа втора поредна победа в мач от група А. „Лалетата” победиха съперника на България в квалификациите за Световното Португалия с 2:1.

Головете за „оранжевите” вкараха Райън Бабел от дузпа в 33-тата минута.и Мачео Ригтерс в 75-тата. Почетното попадение за португалците бе дело на Мигел Велосо 13 минути преди края.

В другата среща от групата Белгия победи Израел с минималното 1:0. Въпреки че от 18-тата минута белгийците играха с човек по-малко, заради червен картон на Фелану, „червените дяволи” съумяха да спечелят с гол на Кевин Маралас в 82-рата минута.

По този начин холандците оглавиха класирането с 6 точки от 2 мача, с две пред Белгия. Португалия има едва една, а Израел изгуби всякакви шансове за класиране, след като има нулев точков актив.