Холандия показа феър плей, след като постигна победа с 1:0 при гостуването си на Шотландия, въпреки че „лалетата” вече се класираха за световното и по този начин помогнаха на Норвегия да заеме второто място в групата и по този начин „викингите” почти сигурно ще играят на баражите.

Единственият гол за Холандия в световната квалификация с Шотландия от група 9 отбеляза Елиа в 82-та минута.

Дарко Тасевски започна като титуляр при загубата на Македония с 1:2 при гостуването на Норвегия.

Домакините поведоха още във 2-та минута с гол на Хелстад, а в 25-та Джон Арне Рийзе удвои преднината за Норвегия.

Тасевски бе заменен в 65-та минута от Алими, а Македония отбеляза почетния гол в мача в 79-та минута чрез Боян Грънчаров.

Така Холандия завърши на първо място в групата с 24 точки, Норвегия остана на втора позиция с 10 точки и по-добра голова разлика от Шотландия. Македония завърши квалификациите със 7 точки, а на последното място в групата остана Исландия с 5 точки.