В последната си контролна среща преди началото на Европейското първенство Холандия победи Уелс с 2:0.

Възпитаниците на Марко ван Бастен играха по-добре от своя съперник през целия мач и логично стигнаха до победата срещу Уелс.

В самото начало на мача Ван дер Ваарт, Нистелрой и Снайдер имаха няколко добри възможности да отбележат гол, но попадението все пак падна в 35-та минута, когато Ариен Робен се възползва от грешка в отбраната на Уелс открадна топката, след което премина през Гънтър и прати кълбото зад Хенеси за 1:0.

Второто полувреме започна повече от добре за „лалетата”, които удвоиха своята преднина в 54-та минута, след като Уесли Снайдер изпълни по брилянтен начин пряк свободен удар от 35 метра и прати топката в мрежата.

В края на мача Нистелрой, Хеселинк и Афелай имаха възможност да направят още по-убедителна победата на Холандия, но така и не успяха да отбележат нов гол във вратата на Уелс.