Българският младежки национален отбор завърши 1:1 при гостуването си в Целие на Словения в мач от група 9 на европейските квалификации.

Равенството отне и минималните шансове за възпитаниците на Антони Здравков да достигнат до второто място в групата.

Българският тим заема четвъртата позиция с 10 точки, на 5 зад втория Словения и при само един оставащ мач /гостуване на Люксембург/ за нашите до края.

Убедителен лидер в групата е тимът на Франция с 27 точки, трети с точки колкото България е отборът на Казахстан, а Черна гора с 8 и Люксембург с 4 са на последните две места в групата. В този кръг черногорците надвиха с 3:0 тима от Великото Херцогство.

В Целие след нулево първо полувреме домакините от Словения поведоха в 63-ата минута с гола на Шушняра. Резервата Тонислав Йорданов изравни за нашите младежи в 86-ата минута от пряк свободен удар, който сам заработи.

СЛОВЕНИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:1

1:0 Шушняра 63, 1:1 Йорданов 86

СЛОВЕНИЯ: 1. Сорчан, 4. Пишек, 5. Станкович, 7. Брасл, 10. Репас, 11. Тучич, 14. Глиха, 16. Липушчек, 17. Брекало, 18. Вокич, 19. Примис

БЪЛГАРИЯ: 1. Наумов, 4. Лясков, 6. Ал. Георгиев, 7. Йомов, 8. Карабельов, 9. Кръстев, 10. Серкан Юсеин, 11. Милев, 13. Велков, 15. П. Христов, 21. Костадинов