ХИК Хелзинки постигна пестелива победа с 2:0 срещу ПС Кеми в мач от 16-ия кръг на финландското първенство. В четвъртък ХИК гостува на Берое под Аязмото в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Треньорът на ХИК Мика Лехкосуо даде почивка на някои от титулярите си преди мача срещу Берое. Титулярният вратар Деене остана резерва, косоварският защитник Реджепи не се появи в игра, а Антони Анан, Форсел и Гадзе се появиха в игра през второто полувреме.

Нигерийската звезда на ХИК Одуамади бе точен в 55-та минута за 1:0.

Второто попадение за лидера във финландското първенство реализира Альо в 86-та минута.

Лехкосуо не изневери на предпочитаната от него схема на игра 4-3-3: Ууситало – Сорса, Халме, Татомирович, Тайво – Медо, Танака, Далстрьом – Альо, Морелос и Одуамади.

След този успех ХИК продължава да е лидер в класирането на местното първенство с 34 точки.