Селтик се класира на финала за Купата на Шотландия. Клубът от Висшата лига победи като гост първодивизионния Сейнт Джонстън с 2:1.

И двата гола за „детелините” отбеляза холандецът Ян Венегоор оф Хеселинк. Той вкара от дузпа за 1:0 в 13-тата минута. Само 360 секунди по-късно Мартин Харди възстанови равенството след удар отблизо.

В началото на втората част Венегоор оф Хеселинк реализира второто си попадение. Бившият нападател на ПСВ Айндховен се разписа след центриране от корнер на Накамура.

Финалът за Купата на Шотландия е на 26-ти май. Опонент на Селтик ще бъде победителят от сблъсъка между Хибърниън и Дънфърмлин, които играят утре.

Селтик е печелил купата на страната 33 пъти. Тимът от Глазгоу е и убедителен лидер в първенството. При победа над Килмарнък следващата неделя „зелено-белите” ще ликуват със своята 41 шампионска титла.