Воденият от Димитър Димитров – Херо отбор на Иртиш Павлодар постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Кайсар Кизилорда, който е ръководен от Стойчо Младенов. Двубоят бе от 19-ия кръг на казахстанското първенство.

Иртиш предстои да посрещне в четвъртък Дунав Русе в първия мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Иртиш стигна до победата срещу Кайсар с гол на Живкович от дузпа в 55-та минута.

Кайсар завърши мача с човек по-малко, след като Коробкин бе изгонен с директен червен картон в 61-та минута.

Иртиш е четвърти в класирането с 31 точки и изостава на четири от третия Ордабашь.

Кайсар е на шесто място във временното класиране с 19 точки.

В дербито на кръга Ордабашь загуби с 0:2 като домакин от Кайрат Алмати.

Бившият футболист на Локомотив София и ЦСКА Преслав Йорданов започна като титуляр за домакините, но бе сменен на полувремето.