Разделилият се с голмайстора си Афонсо Алвеш Хееренвеен спря серията от четири поредни победи на лидера в Ередивизие ПСВ Айндховен, стигайки до равенство 1:1 при гостуването си на Филипс Стейдиъм.

Домакините от ПСВ откриха още в първата минута с гол на Бакал, а Брадли изравни за гостите в началото на втората част.

Фейенорд победи с 3:1 при визитата си на Де Граафшап, а НАК Бреда спечели с 1:0 у дома срещу Утрехт.

По този начин четирите отбора от второ до пето място – Хееренвеен, Аякс, Фейенорд и НАК Бреда се изравниха с по 44 точки и направиха битката за Шампионската лига още по-интригуваща.

Утре Аякс Амстердам може да дръпне пред конкурентите, ако победи като гост Рода Керкраде. ПСВ Айндховен е убедителен водач с 53 точки.