Отборът на Хееренвеен за четвърта поредна година си гарантира европейско участие, след като се класира за финал в плейофите за място в турнир под егидата на УЕФА. Това стана след равенство 2:2 в днешната втора среща между НАК Бреда и Хееренвеен, а с общ резултат 4:2 фризийците продължават напред.

Мароканецът Фуад Идабделай откри резултата за домакините в 27-ата минута с глава. След това обаче ветеранът Джералд Сибон вкара два и обърна развоя на срещата. Той се разписа в 42-ата и в 74-ата минута. Крайното 2:2 оформи Роджиер Венстра пет минути преди края на редовното време.

На финала Хееренвеен ще се срещне с отбора на НЕК Ниймеген, като победителят от двете срещи на разменено гостуване се включва в турнира за Купата на УЕФА. Загубилият ще трябва да се задоволи с участие в третия кръг на турнира Интертото.

Другите участници от квотата на Холандия в турнира за купата на УЕФА са загубилият от плейофа между Аякс и Твенте и носителят на купата на страната Фейенорд.