Хееренвеен се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на Холандия, след като отстрани по категоричен начин Фейенорд. Хееренвеен се наложи на чужд терен с 3:0 и не остави никакво съмнение в това кой е по-класният състав. Фейенорд изпитва сериозни трудности тази година, като не само не е сред водещите тимове в Ниската земя, но и е само на няколко точки от зоната на изпадащите.

Хееренвеен от своя страна записа пета победа в последните си седем мача и се представя добре в първенството, и за Купата. Елм на два пъти и след това Бееренс реализираха попаденията срещу Фейенорд.

В друг мач за Купата на Холандия тази вечер, застрашеният от изпадане от елита Де Граафшап с мъка победи като гост втородивизионния Дордрехт с 1:0, и също намери място на четвъртфинал. Останалите осминафинали в Холандия са утре и в четвъртък.