Хартс записа поражение с 1:4 при гостуването си на Дънди Юнайтед в първата среща на тима след напускането на Ангел Червенков.

Българският наставник подаде оставка си и напусна Тайнкасъл след загубата от Фалкирк в събота, която бе пета в последните седем двубоя под ръководството на Червенков, в които сърцата не бяха постигали победа.

Като основен виновник за изразителната загуба на Хартс при визитата на Дънди Юнайтед може да се посочи съдията Фрийленд, който изгони трима играчи на гостите от Единбург и даде две дузпи за домакините.

Бари Робсън изведе Дънди напред в 23-ата минута, а Кристофър Бера изравни в 37-ата. Последва нов гол на Робсън, реализиран от дузпа в 70-ата минута, заради която червен картон получи Мариуш Залюкас.

Ноел Хънт направи резултата 3:1 в 84-ата. Три минути по-късно последва нов наказателен удар, при който бе изгонен Лий Уолъс а Бари Робсън отново бе точен от бялата точка, оформяйки хеттрика си и крайното 4:1.

За десерт Хартс остана с осем човека, след като Майкъл Стюърт получи втори жълт картон в продължението на срещата от шотландската Висша лига.