В генералната репетиция на националния отбор на Гърция преди началото на Европейското първенство възпитаниците на Ото Рехагел се издъниха сериозно, след като не успяха да вкарат гол на Армения и контролата завърши 0:0.

Футболистите на Гърция имаха превъзходство, но не успяха да стигнат до гол, като много слабо играха двама от основните нападатели в отбора на Рехагел – Ангелос Харистеас и Аманатидис.

В 30-та минута Салпингидис имаше възможност да открие резултата, но ударът му с глава премина на сантиметри от горната греда на арменската врата.

Две минути по-късно отново нападателят на Панатинайкос имаше най-чистото положение за гол през първото полувреме, но ударът му бе спасен от вратаря на Армения.

На почивката Ото Рехагел направи много промени в своя състав и през вторите 45 минути играта на Гърция не вървеше, като едва в 89-та минута Кацуранис имаше възможност да донесе победата за своя отбор, но ударът му мина встрани от вратата на Армения.