Шампионът на Азия Гуанджоу вкара два гола в последните 10 минути за обрат с 2:1 срещу мексиканския Америка на четвъртфиналите на световното клубно първенство.

Китайците, водени от бившия селекционер на Бразилия Луиш Фелипе Сколари, си осигуриха мач на полуфиналите срещу европейския клубен шампион и фаворит в турнира Барселона в четвъртък в Йокохама.

След нулево първо полувреме на стадиона в Осака мексиканският Америка поведе с гол на Орибе Пералта в 55-ата минута.

Гуанджоу обаче не се предаде и след натиск в последните минути успя да обърне мача. Резервата Чжън Лон изравни 10 минути преди края, а бразилският полузащитник Паулиньо се превърна в герой за китайския тим, отбелязвайки победното попадение в добавеното време на мача с глава след центриране от корнер. /БТА