Считаният за аутсайдер тим на Грузия разби надеждите на Шотландия да играе на Европейското първенство в Австрия и Швейцария. Тимът, ръководен от немския специалист Клаус Топмьолер изненадващо победи с 2:0 островитяните в Тбилиси.

Преди тази среща Шотландия заемаше първото място в групата, което обаче ще бъде заето от Франция при евентуален успех на „петлите” срещу Литва. Така шотландците ще трябва да се надяват на победа в срещата с Италия на 17 ноември.

Двубоят в Тбилиси започна със силен домакински натиск, който доведе до първото попадение в срещата още в 16-тата минута.

Журав Ментешашвили центрира от корнер и Леван Мчедидзе с глава прониза мрежата на вратаря на Съндърланд Крейг Гордън.

Край на надеждите на островитяните сложи Давид Ширадзе в 64-тата минута след добър пас на Давид Квирквелиа.

В друг мач от група В очаквано Украйна разгроми Фарьорските острови с 5:0. Головете отбелязаха Калиниченко (3) и Гусев (2).