Грузия и Кипър завършиха наравно 1:1 в първия мач от нашата квалификационна група 8 тази вечер. В другия двубой от същата група България посреща Италия.

Грузия и Кипър бяха без точка до този момент в групата, като равенството им позволи да открият сметката си в този цикъл за Световното първенство през 2010 година.

Интересното е, че двубоят бе ръководен от рефера Радек Матейек, свирил последния мач на Левски този сезон в Европа – реваншът срещу Жилина.

След добрите си изяви срещу Италия, Кипър отново игра много добре и логично откри резултата. Михаил Константину откри в 66-та минута за гостите от Острова на Афродита. Една от звездите на грузинския тим – Леван Кобиашвили успя да изравни само седем минути по-късно и така оформи крайния резултат в мача.

В 51-та минута Макридис пропусна да изведе Кипър напред в резултата, като стреля слабо от дузпа и позволи на вратаря на домакините да спаси удара му.

Следващата седмица, на 15 октомври, Грузия приема България, а Кипър гостува на Ейре.