Финалът за Купата на Чехия между Спарта Прага и Виктория Пилзен бе помрачен от грозни сцени между феновете преди награждаването. След триумфа на столичани с  2:1 привърженици на двата отбора нахлуха на терена и влязоха в ръкопашни схватки. Наложи се и намесата на полицията, а обществената телевизия CT показа свои репортери, замеряни със сгъваеми столове.

Мачът се игра на “Доосан Арена” в Пилзен, но това не помогна на домакините. В 79-ата минута Сампсън Дуех от Виктория си отбеляза автогол, а в 85-ата минута неговия колега Павел Сулц получи червен картон. Все пак в 87-ата минута Томаш Хори изравни, но в добавеното време Велко Бирманчевич донесе купата във витрината на Спарта Прага.

В събота Спарта Прага си осигури и шампионската титла за втори пореден път с победа с 5:0 над Млада Болеслав.