Бразилският Сантос победи с 3:1 сънародниците си от Гремио, но въпреки това отборът на легендарния футболист Пеле отпадна заради гола, който получи. Първата среща завърши с чиста победа за Гремио, който се класираха за финала на Копа Либертадорес и очакват победителя от другата двойка между аржентинския Бока Хуниорс и колумбийския Кукута, които победиха в първата среща с 3:1.

Диего Соуса откри резултата за Гремио в 24-та минута. Домакините се опитаха бързо да върнат попадението, но изравнителният гол падна минута преди края на първото полувреме и бе дело на Ренатиньо.

През вторите 45 минути Сантос диктуваше събитията на терена, а гостите бранеха вратата си. В 61-та минута Маркуш Аурелио направи резултата 2:1, а в 77-та Зе Роберто се разписа за 3:1. В последните минути на срещата домакините не успяха да стигнат до толкова важния за тях четвърти гол.