Един от големите отбори в Бразилия - Гремио изпадна във Втора дивизия. Феновете приеха изключително емоционално раздялата с елита, след като тимът беше сред най-успешните местни отбори в последните пет сезона. Много от феновете не сдържаха сълзите си и се разплакаха още на трибуните.

Гремио победи с 4:3 новия шампион на страната Атлетико Минейро в последния кръг, но това се оказа недостатъчно, тъй като Жувентуде победи с 1:0 Коринтианс и финишира с три точки пред Гремио.
.
Момчетата на Вагнер Манчини поведоха до 20-ата минута с 3:0 след два гола на Диего Соуза (6, 20) и Кампас. Додо (26) и Едуардо Варгас (31) бързо върнаха две попадения за новия шампион на страната. Преотстъпеният от Ювентус национал на “Селесао” Дъглас Коща вкара за 4:2 в 59-ата минута, а в 86-ата минута резултатът можеше да стане и 5:2, но резервата Мигел Борха пропусна дузпа. Буквално в последните секунди на продължението Хиоран намали за крайното 4:3 за Гремио.