Македония победи Катар с 2:1 в приятелска среща, играна в Скопие. И двата гола за македонците реализира нападателят на Лацио Горан Пандев, който днес изигра своя мач №50 с екипа на националния тим. Самата среща бе посветена на трагично загиналият певец от западната ни съседка Тоше Проески.

Македония доминираше през първото полувреме и създадоха някои доста добри положения за гол, но Стойков, Ибраими и Пандев се разминаха с попаденията. Пропуските бяха наказани в 24-та минута, когато Муса Харун откри резултата в полза на Катар. Това всъщност бе и единствената 100-процентова ситуация за гостите.

Горан Пандев успя да изравни още при следващата атака, а пет минути преди почивката реализира и втори гол за 2:1.

През второто полувреме и двамата треньори направиха куп смени, и около 5000 фена останаха разочаровани от играта през тези 45 минути. Филип Ивановски пропиля най-изгодното положение за Македония след почивката.