Зенит Санкт Петербург продължава да бележи гол след гол в Лига Европа.

За два мача руският тим вече е нанизал девет попадения, а тази вечер се наложи с 5:0 над АЗ Алкмаар.

В другия мач от група D, Дъндолк постигна страхотна първа победа в групите на евротурнирите пред собствена публика, с 1:0.

Александър Кокорин се отличи с два гола за успеха на Зенит, в 26-та и 59-та минути, между тях се разписа и Жулиано.

Доменико Кришито реализира дузпа в 66-та минута, а крайното 5:0 оформи Олег Шатов в 80-та.

На "Талайт Стейдиъм" в Дъблин, се срещнаха лидерите в ирландското и израелското първенство.

Дъндолк стигна до историческия успех с попадение на резервата Киърън Килдъф. Той бе точен в 72-та минута, и това се оказа напълно достатъчно в лишен от всякакви голови възможности двубой.

Това е първата победа в историята на ирландския футбол на отбор от страната в групова фаза на европейски клубен турнир.

Преди двубоя в Дъблин пред стадиона имаше и протест за солидарност към Палестина.