Езекил Миралес вкара два гола при победата на неговия Коло Коло (Чили) с 3:2 навън срещу Депортиво Италия (Венецуела) в среща от Група 7 на южноамериканския турнир по футбол Копа Либертадорес. Чилийците, които заемат третото място в потока с актив от седем точки, запазиха шансовете си за класиране в следващата фаза на турнира. Вторият в класирането отбор на Велес Сарсфилд има 10 точки.

Емерсон Панигути откри резултата в полза на Депортиво с удар отблизо още в 15-ата минута, но само 11 минути по-късно Кристиан Богадо изравни с глава след центриране на Езекил Миралес.

Самият Миралес изведе Коло Коло напред в 38-ата минута с прехвърлящ удар. След един час игра отново Миралес се разписа, давайки аванс от 3:1 в полза на чилийския гранд.

В 75-ата минута Езекил Миралес имаше възможност да запише хеттрик, но вратарят Хосе Карлос Фернандес спаси удара му от дузпа.

Ричард Бланко вкара почетен гол за Депортиво Италия в 86-ата минута и оформи крайното 3:2 в полза на Коло Коло.

На 15 април Коло Коло е домакин на Крузейро, докато Депортиво гостува в Аржентина на Велес.

В друг мач от груповата фаза на Копа Либертадорес перуанският Университарио и боливийският Блуминг завършиха наравно 0:0.