Мечтан дебют направи българският национал Ивелин Попов за новия си отбор Ростов. Той влезе като резерва в 1/4-финала реванш за Купата на Русия срещу евроучастника Краснодар и донесе победата и класирането на тима си напред в турнира.

Ростов надделя с 1:0 на свой терен и с общ резултат 3:2 вече е сред полуфиналистите. Факт е, че и нулевото равенство класираше тима на Попето напред, но самото му участие беше с огромно влияние за крайния изход.

Българинът започна мача на пейката и се появи на терена в 82-та минута на мястото на Алексей Йонов. Още при първото си отиграване той си изпроси жълт картон, но малко след това се разписа. Това се случи в 87-та минута той завърши подаване на Елдор Шумородов и вкара при дебюта си за клуба.

Ивелин Попов премина в Ростов през зимата от Спартак Москва и веднага доказа огромните си качества с екипа на новия си тим.