Ромарио влезе в историята, отбелязвайки гол номер 1000 в своята кариера. Бразилецът, който твърди, че е белязан отгоре, вкара хилядния си гол след точно изпълнение на дузпа в 47-мата минута на победния мач на неговия Вашку Да Гама над Спорт Ресифе с 3:1.

Повече от 200 от попаденията на Ромарио са вкарани в юношеския или приятелски мачове, но той истински се зарадва на личния си рекорд и след мача напусна стадиона прегръщайки двете си дъщери.

Мачът срещу Ресифе бе прекъснат за 16 минути, тъй като много приятели, роднини на голмайстора и телевизионни камери нахлуха на терена, за да отбележат неговото постижение.

41- годишният Ромарио, който беше облечен със специална тениска, не пропусна възможността да направи почетна обиколка на стадиона, след като отбеляза хилядния си гол.