Шампионът на Мейджър Лийг Сокър Лос Анджелис Галакси ще защитава титлата си през този сезон във финален двубой срещу Хюстън Динамо.

Калифорнийците, в чийто състав се открояват Роби Кийн, Дейвид Бекъм, Лендън Донован и Кристиан Вилхелмсон стигнаха до финала за титлата след загуба с 2:1 в реванша от Сиатъл Саундърс във финала на Западната конференция.

Галакси продължи напред с общ резултат 4:2, тъй като преди седмица спечели първата среща с категоричното 3:0.

Сиатъл поведе с 2:0 с голове на Едуард Джонсън в 12-ата минута и Зак Скот в 58-ата и върна интригата на Запад, но Роби Кийн се разписа от дузпа в 68-ата минута и реши всичко в двубоя.

Хюстън Динамо пък направи 1:1 като гост на ДиСи Юнайтед във финала на Изток и също се класира напред с общ резултат 4:2.

Финалът за титлата между Хюстън и Лос Анджелис Галакси ще се играе на 1 декември от 23:30 часа българско време.