Отборът на Глазгоу Рейнджърс излезе еднолично на върха в класирането на Висшата лига на Шотландия, след като спечели с 3:1 при гостуването на вечния враг Селтик в поредното издание на дербито.

Двата гранда на шотландския футбол имаха по осем поредни победи от началото на сезона, но след днешния успех Рейнджърс излезе на върха с 27 точки, „келтите” пък остават втори с 24. Победителят в първото дерби на Шотландия през сезона пък става шампион на страната в шест от последните 10 сезона.

Селтик все пак успя да поведе резултата в 45-та минута, когато Гари Хупър бе оставен сам на далечната греда и нападателят спря топката на гърди, а след това я прати в мрежата на гостите. В 48-та минута обаче Стивън Дейвис стреля от фаул, Кайл Лафърти стреля с глава срещу Глен Лоовенс, а бранителят на домакините нямаше какво да направи и си отбеляза автогол. Кени Милър реализира със страхотно воле за 1:2 в 55-та минута, а отново той в 67-та минута вкара дузпа за крайното 1:3 в полза на тима на Уолтър Смит.