Германският женски национален тим по футбол спечели Европейското първенство след изразителна победа на финала над Англия с 6:2. Това е пета поредна титла за Бундестима от европейски шампионат, а „трите лъва” достигат до последния мач в надпреварата за първи път в последните 25 години.

Пред близо 16000 зрители на Олимпийския стадион в Хелзинки отборът на Германия бе безкомпромисен и заслужено стигна до титлата. Принц откри резултата в 20-ата минута, а само две по-късно Берингер покачи на 2:0 в полза на германските.

Карни върна Англия в играта с попадение в 25-ата минута. Този резултат се запази до почивката, а през втората част възпитаничките на Силвия Неид бяха с класа над своя противник.

Кулиг покачи на 31: в полза на Бундестима веднага след подновяването на играта, а Смит отново намали в 55-ата минута. До края на мача Грингс успя да се разпише на два пъти, а Принц оформи крайното 6:2.