Отборът на Германия се добра до равенство 1:1 с Финландия в последен мач на двата тима от квалификационна група 4 за Мондиал 2010. Домакините, които си бяха осигурили участие на световните финали догодина, се добраха до точката едва в последната минута на срещата.

Бойкият тим на Финландия поведе в резултата още 11-ата минута, когато Йохансон откри след груба грешка в отбраната на домакините. След центриране отляво топката бе слабо отклонена от Ерменко, а притичалият Джонатан Йохансон нямаше проблеми да овладее коженото кълбо и да се разпише от близко разстояние.

Изравнителното попадение за бундестима дойде едва в заключителните секунди на срещата и бе дело на нападателя Лукас Подолски.

В другия мач от тази група Русия се спаси от срама срещу Азербайджан. „Сборная” завърши при резултат 1:1 и приключи борбата в групата на второ място. Това означава, че Русия ще играе бараж за класиране на Мондиал 2010.

По-късно тази вечер се играе последният двубой в група 4 между отборите на Лихтенщайн и Уелс.