Германия постигна важна победа с 2:0 срещу Финландия в мач от Европейско първенство за младежи до 21 години, което се провежда в Швеция.

В двубоя от група „В” двата отбора изиграха сравнително равностойни първи 45 минути, като Бундестима имаше повече положения, но за сметка на това финландците контролираха топката и владееха инициативата.

През второто полувреме Германия успя да стигне до два гола в рамките на две минути.

В 59-та след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Финландия най-съобразителен се оказа Хьоведес, който засече топката и я прави във вратата на Якола.

Само две минути по-късно в 61-та при добра контраатака Кедира подаде на Йозил, който напредна и изведе на празна вратата Дежага, който направи резултата 2:0.

След тази победа Германия има 4 точки, а Финландия отпада, след като има две загуби и нито една точка.