Домакините от Германия тръгнаха с победа 2:1 срещу отбора на Канада на старта на Световното първенство по футбол за жени в група А.

Германките имаха пълно превъзходство и определено бяха по-добри, но в последните 8 бяха притеснени за победата си.

Момичетата на треньорската Силвия Нейд откриха резултата в 10-ата минута чрез Керстин Гарефрекес с глава, а в 42-ата Окойино да Мбаби удвои преднината на германките, които защитават третата си световна титла.

Канадките върнаха едно попадение в 82-ата минута чрез Кристин Синклеър, но малко по-късно можеха и да изравнят, ако Даяна Матисън не беше стреляла над гредата. Ветеранката от германския състав Биргит Принц пък днес не успя да се разпише, но до края на турнира ще се постарае да влезе в историята като първата футболистка, отбелязала голове на пет световни първенства.

Срещата беше наблюдавана от 73 680 зрители на Олимпийския стадион в Берлин и счупи всички рекорди за най-посетен женски мач в Европа.

В другия мач от групата по-рано днес Франция се наложи с 1:0 над отбора на Нигерия.