Българският национал Георги Костадинов записа пореден силен мач за своя Арсенал Тула. Той започна като титуляр и престоя на терена през всичките 90 минути в битката с Уфа. В нея отборът му надделя с 2:1 като гост.

Макар да не се отличи с гол или асистенция, българският футболист беше стълб в полузащитата на гостите от Тула и по този начин спомогна за триумфа с ценните три точки.

Зелимхан Бараев откри за Арсенал още в 3-та минута, а Игор Горбатенко удвои в 24-та. Нигериецът Слай намали за Уфа в 38-та минута, но след нулево второ полувреме това се оказа и крайният резултат и трите точки отпътуваха за Тула.

След тази разръзка Костадинов и компания събраха 35 точки на осмата позиция и са само на един пункт от място в Лига Европа следващия сезон. Уфа остава с 21 точки и е в зоната на баражите за оцеляване, само на две точки над чертата на директното изпадане и на цели шест от спасителния бряг.