Българският национал Георги Костадинов изигра цял мач за своя Арсенал Тула в 1/8-финалния сблъсък с Ахмат Грозни за Купата на Русия. Тимът му излезе като краен победител в гостуването в Чечня след успех с 2:0.

Халфът не се отлличи с голово подаване или попадение, но беше непреодолима преграда в средата на терена за противника. Коравата му игра му донесе и жълт картон в 43-та минута, но той не повлия на крайния резултат.

Лука Джорджевич откри за Арсенал в 17-та минута след асистенция на Зелимхан Бакаев. При този резултат дойде и почивката. Резюан Мирзов оформи крайното 2:0 в 71-та минута и подпечата успеха на тима си и класирането му за 1/4-финалите.

Петър Занев игра 58 минути в двубоя на Енисей срещу Локомотив Москва, който беше загубен от тима на българина с 1:4.