Отборът на АПОЕЛ (Никозия) с българския национал Георги Костадинов в състава си стана шампион на Кипър за сезон 2023/24. "Жълто-сините" стигнаха до титлата по доста любопитен начин, след като в последния кръг измъкнаха реми 1:1 срещу другия претендент за титлата АЕК (Ларнака). Това равенство бе достатъчно на АПОЕЛ да си гарантира златните медали, макар и двата тима да завършват с равни точки - по 73, но съставът от Никозия е с по-добри показатели в преките двубои.

Костадинов записа цял мач за АПОЕЛ и се представи на добро ниво. Той завършва сезона с 32 мача и 2 гола на сметката си.

Иначе гостите от АЕК първи взеха преднина още в 5-ата минута с гол на Фран Сол. Домакините обаче реагираха светкавично и само четири минути по-късно възстановиха равенството с гол на Маркиньос, като този резултат се запази и до края на мача, въпреки усилията на играчите от Ларнака, които пропуснаха доста положения.

Титлата е рекордна 29-а за АПОЕЛ и първа от 2019 година насам. Доста назад в това своеобразно класиране е Омония с 21 титли, а Анортозис е с 13