Георги Костадинов игра цял мач за АПОЕЛ при победата над Неа Саламис с 3:1. Това беше трети пореден успех за тима от Никозия в кипърското първенство. Костадинов остана на терена през всичките 90 минути и получи жълт картон малко преди края.

Мачът на "ГСП" премина при пълно надмощие на домакините, които решиха нещата в своя полза още до почивката. Резултата откри Маркиньос в 18-ата минута, а в 27-ата се разписа и Юсеф Ел Араби. Португалецът Пици вкара дебютното си попадение с екипа на АПОЕЛ за 3:0 в 64-ата минута, а Неа Саламис стигна само до почетно попадение, дело на Флорин Дурмишай (75').

АПОЕЛ се изкачи на трето място в класирането с 9 точки, колкото има и Омония (Никозия). Лидер е Пафос с 12 точки, следван от Арис (Лимасол) с 10.

В другите мачове днес Пафос надви с 3:1 АЕЛ, а АЕК Ларнака и Ахнас завършиха наравно - 2:2.