Участникът в Шампионската лига Гент завърши 2015-а година като лидер в белгийското първенство, въпреки че претърпя второ поражение за сезона на домашна сцена. Биковете отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Мехелен, а ФК Брюж съкрати преднината им на 3 точки.

Гент има 43 от 21 мача, ФК Брюж е с 40, но може да бъде задминат от Оостенде и Андерлехт, които са с по 38 и играят днес.

Още от самото начало на мача Мехелен взе контрола върху играта и имаха претенции за дузпа при събаряне на Тим Матайс, но съдията Джонатан Лардо не свирна. Малко преди края на частта те удариха и страничната греда. Но в началото на второто полувреме най-добрият на терена Матайс проби и подаде удобно на Софиян Хани, който откри резултата.

За Хани това е 9-и гол за сезона и общо 16-и в първенството за календарната година. В 62-ата минута, пет след първия гол, Матайс вкара за 2:0 след комбинация с Йоахим ван Даме.
ФК Брюж размаза с 4:1 Кьорттрайк като гост с голове на Хосе Искирейдо, Ханс Ванакен, Абдулай Диаби и Лиор Рафаелов./БТА