Бешикташ направи много неприятна издънка, като загуби на свой терен от Генчлербирлиги Офтас с 0:1. Това е трета загуба за отбора от Истанбул в последните четири мача. Така „черно-белите” на практика се простиха с шансовете си да се борят за титлата в турската Суперлига, тъй като четири кръга преди края на шампионата изостават на пет точки от лидера Фенербахче, който е и с мач по-малко.

Кадир Бекмезчи реализира единственото попадение в срещата в 56-та минута. Гостите не изглеждаха обречени на „Инюню” срещу звездите на Бешикташ и през целия двубой застрашаваха противниковата врата.

Бешикташ заема четвърто място във временното класиране с 61 точки, а Генчлербирлиги Офтас е седми с равни точки – 39 – с Денизлиспор.

До края на турското първенство Бешикташ има две гостувания – на Ризеспор и Анкарагюджу, и два мача у дома – срещу Бурсаспор и Манисаспор.