Бившият нападател на Левски Гара Дембеле отбеляза гол при победата на Мали с 2:1 срещу Ботсвана в мач група “D” и помогна на своя отбор да се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Африканските нации.

Ботсвана поведе в резултата с гол на Могаколоди Нгеле в 50-ата минута.

Мали обърна нещата в своя полза след попадения на Гара Дембеле в 56-ата минута и Сейду Кейта в 75-ата минута.

Гана направи 1:1 с Гвинея и също се класира за четвъртфиналите на турнира, спечелвайки групата.

„Черните звезди” поведоха с гол на Емануел Агиеманг – Баду в 28-ата минута, но Гвинея изравни чрез Абдул Камара във втората минута на добавеното време на първата част.

През второто полувреме Гвинея остана с човек по-малко, след като Ба бе изгонен от игра.

На четвъртфиналите Гана ще се изправи срещу Тунис, а Мали среща домакините от Габон.

Другите два четвъртфинала са – Кот Д’Ивоар – Екваториална Гвинея и Замбия – Судан.