Гана се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Африканските нации, след като „черните звезди” постигнаха изключително важна победа с 1:0 срещу Буркина Фасо в мач от група В.

Единственото попадение в срещата падна в 30-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Буркина Фасо Андре Аю бе оставен непокрит, след което засече топката с глава и я прати във вратата на Диаките.

През второто полувреме ганайците продължиха да контролират мача, а футболистите на Буркина Фасо така и не успяха да заплашат сериозно вратата на Кингсън.

Буркина Фасо завърши мача с човек по-малко, след като Мамаду Тал бе изгонен в 66-та минута, след като удари с лакът Асамоа Гиан.

Така Гана завърши на второ място в групата и на четвъртфиналите ще се изправи срещу домакините от Ангола. Кот Д’Ивоар като първи отбор в група В ще играе срещу Алжир, а Буркина Фасо отпадна от турнира.