Гана победи с 4:3 след дузпи суперфаворита Бразилия и спечели Световното първенство за юноши до 20 години, което се проведе в Египет.

Африканците сътвориха истински подвиг, след като в 83 от 120-те минути бяха с човек по-малко на терена в Кайро, след като Даниел Адо получи червен картон в 37-ата минута.

Селесао правеше всичко възможно, за да реши двубоя още в редовното време, а след това и в продълженията, но не доказа, че повече заслужава да спечели световната титла.

При изпълнението на дузпите Бразилия поведе с 3:2 и Майкон можеше да реши всичко в полза на кариоките при четвъртата дузпа, но би високо над вратата. Вкаралият осем гола по време на шампионата Доминик Адия направи 3:3.

Алекс Тейшейра направи нов пропуск за Бразилия, позволявайки на вратаря Даниел Агией да спаси за втори път от бялата точка. Емануел Агиеманг-Баду вкара петата дузпа за Гана и направи тима първия отбор от Африка световен шампион.

По-рано днес Унгария също след дузпи победи Коста Рика в малкия финал и спечели бронзовите медали.

Ето и как се развиха дузпите на финала между Бразилия и Гана на Световното първенство за юноши до 20 години в Египет:

Бразилия – Алекс Тейшейра – пропуск, Агией спаси 3:3

Гана – Емануел Агиеманг-Баду – гол – 3:4 и Гана е световен шампион за юноши до 20 години