Гана постигна изключително драматична победа с минималното 1:0 срещу Алжир в мач от група „С“ на турнира за Купата на Африканските нации.

Първата добра възможност бе за състава на Алжир в 20-та минута, когато Бенталеб нахлу в наказателното поле на Гана и стреля, но в страни от вратата на Разак.

Гана пропусна добра възможност да излезе напред в резултата в 36-та минута. Афул не успя да нанесе добър завършващ удар.

В 52-та минута Асамоа Гиан стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Райс М'Боли. Десет минути по-късно Андре Аю подаде към своя брат Джордан, който стреля, но над напречната греда на вратата на Алжир.

Алжир организира добра атака в 66-та минута, но Бенталеб отново не успя да намери очертанията на вратата на Гана.

Асамо Гиан имаше нова добра възможност да порази вратата на М'Боли в 67-та минута, но ударът му бе неточен.

Гана стигна до победата в мача в първата минута на добавеното време, когато Асамо Гиан се възползва от груба грешка на Меджани и изпрати топката във вратата на М'Боли.

Така Гана и Алжир имат по 3 точки в групата.