Гана се класира на финала за купата на Африканските нации, след като постигна много трудна победа с минималното 1:0 срещу Нигерия в полуфинален сблъсък.

Гана поведе в резултата още в 21-та минута, когато след центрира от ъглов удар на първата греда Асамоа Гиан успя да засече топката с глава и да я прати във вратата на Винсънт Енияма.

В края на първото полувреме „суперорлите” можеха да стигнат до изравнително попадение, но сериозни пропуски направиха Питър Одемвинге и Обафеми Мартинс.

През второто полувреме „черните звезди” се прибраха и бранеха голя си преднина, което можеше да им изиграе лоша шега.

В началото на вторите 45 минути Обафеми Мартинс на два пъти бе изведен в добри позиции, но пропусна сам срещу Кингсън.

До края на мача Нигерия така и не успя да вкара изравнително попадение и тимът отпадна от турнира.

На финала Гана ще се изправи срещу победителя от другата полуфинална двойка между Египет и Алжир.