Гана и Бенин завършиха 2:2 в първи мач за двата отбора от група F в турнира за Купата на Африканските нации. Гана игра в голяма част от двубоя с 10 души, след като Джон Бойе беше изгонен за два жълти картона още в 55-ата минута на срещата.

Бенин откри резултата още във втората минута с попадение на Поте, но Гана възстанови равенството в 9-ата минута с гол на Андре Аю с удар в долния десен ъгъл на вратата.

В края на полувремето Гана съумя да излезе напред в резултата с попадение на Джордан Аю, който стреля отлично в десния ъгъл на вратаря на Бенин.

Гана остана с човек по-малко след изгонването на Бойе, а това наруши ритъма на игра на отбора. Бенин се възползва от численото си предимство и стигна до равенството.

Това се случи в 63-ата минута на срещата, след като Поте реализира втория си гол в двубоя. В крайна сметка до края на мача и двата тима не рискуваха и закономерно се стигна до краен резултат 2:2. Така двата отбора стартираха с по 1 точка в групата.