Тимът на Жалгирис спечели за рекорден 13-и път Купата на Литва. Отборът от Вилнюс разби с категоричното 5:1 над миналогодишния победител в турнира Паневежис във финала на турнира. Българският халф Милен Гамаков обаче остана резерва и не се появи в игра.

Играчите на Владимир Черубин бяха подпомогнати и от факта, че съперникът им игра с човек по-малко от 44-ата минута, когато Жорже Елиаш бе изгонен от игра.

Франсис Киереме откри резултата за зелено-белите в 5-ата минута, а Папе Диав удвои в 16-ата.

Паневежис върна един гол в 44-ата минута чрез Юстинас Янушевскис, но през втората част Жалгирис довърши съперника с нови три попадения, дело на Уго Видемонт в 50-ата, Якуб Силвестър в 78-ата и отново Видемонт в 81-ата минута.

Това е 13-ата Купа на Литва във витрината на Жалгирис, като тимът има и 5 загубени финала. Панавежис пък остава с 1 трофей във витрината си.