Лидерът в шампионата Сивашспор отстрани гранда Галатасарай на четвъртфинал в турнира за Купата на Турция, след изпълнение на дузпи на реванша. В редовното време двубоят завърши 1:1 – резултат постигнат и в първата среща.

Арда Туран откри резултата в осмата минута, но в 30-та Яник Каманан успя да изравни за Сивашспор. До края на двубоя отборите така и не намериха отново пътя към противниковата врата, въпреки многото атаки. В 118-та минута на продълженията домакините от Сиваш дори останаха с човек по-малко на терена, след червения картон на Мехмет Йълдиз. Времето до края обаче бе твърде малко, за да може това да помогне на Галатасарай. Така се наложи двата тима да застанат зад бялата точка, за да определят първия полуфиналист в турнира.

При дузпите категорично по-добрият от двата отбора бе този на Сивашспор, като футболистите на домакините реализираха три удара, срещу само една от Галатасарай.

Останалите четвъртфинали реванши са в сряда и четвъртък.