Отборът на Габон завърши 0:0 срещу Тунис във втория си мач от група D на турнира за Купата на Африканските нации и се доближи да четвъртфиналите.

Възпитаниците на френския спец Ален Жирес продължават да оглавяват класирането в групата с 4 точки, пред Тунис с 2. Трети е Замбия с 1 точка, който по-късно днес среща последния в подреждането Камерун.

Най-чистото положение в мача пропусна Амин Шермити от Тунис в средата на първата част. Той се възползва от лошо върната топка към Дидие Овоно, преодоля вратаря на съперника, но се подхлъзна и не успя да стреля към опразнeната мрежа. В последствие Шермити се изправи и догони топката, но ударът му от десетина метра по диагонала беше блокиран пред голлинията от бранителя Моас Апанга.

Двубоят като цяло беше равностоен без много ситуации за отбелязване на гол. Габонците разчитаха на статични положения, но ударите на Пиер-Емерик Обамеянг и на резервата Рогуй Мейе не намериха целта.