Oтборът на Канада изненадващо спечели първото място в група "F" на олимпийския футболен турнир за жени, след като се наложи с 2:1 над Германия.

Мелани Берингер даде аванс на Бундестима от дузпа в 13-ата минута, но след още толкова Мелиса Танкреди изравни за "кленовите листа".

Победния гола за Канада реализира отново Танкреди след час игра, възползвайки се от подаване на Ребека Куин.

С успеха канадките събраха 9 точки, докато Германия остана на втора позиция с 4.

Със същия актив като Германия приключи и Австралия. "Кенгурата" обаче остават трети заради по-лошата си голова разлика. Австралия има показатели от 8:5, докато Германия е с голов баланс 9:5.

Въпреки това Австралия по всяка вероятност ще се класира като един от двата най-добри трети отбора, след като победи Зимбабве с категоричното 6:1.

Резервата Мишел Хейман отбеляза два гола за австралийките през втората част, като тогава точна бе Кая Саймън.

Трите гола през първото полувреме за Австралия отбелязаха Лиса де Виана, Алана Кенеди и Клеър Полкингхорн.

За Зимбабве в заключителните секунди на срещата се разписа Мсипа Емалулате.

По-късно тази нощ са срещите и в другите две групи.

Срещи от груповата фаза на футболния турнир за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро: