Мъжкият олимпийски отбор на Япония се класира за полуфиналите на футболния турнир при мъжете, след като на четвъртфинал разби Египет с 3:0. Попаденията срещу останалия с десет души отбор на Египет вкараха Кенсуке Нагай, капитанът Мая Йошида и Юки Оцу.

Нагай откри резултата за азиатците в 14-ата минута след грешка на вратаря Ахмед Елшенави, който се сблъска със защитник при центриране. Така Нагай остана с топка в крака на празна врата и откри резултата. Йошида остана непокрит в 78-ата минута и с глава засече центриране от фаул. В 83-ата минута Оцу също се разписа с глава за крайното 3:0.

Най- добрата възможност за Египет беше в 77-ата минута, като топовен удар на защитника Мохамед Ел Нени летеше застрашително, но вратарят на японците Шуичи Гонда извади топката над горната греда, информира още Българската телеграфна агенция.

Тимът на Египет остана с човек по-малко в 41-ата минута заради червен картон на вратаря Сааделдин Саад, който спря Манабу Сайто, излизащ в чиста голова ситуация.