Бразилският Флуминензе постигна важна победа с 1:0 на терена на парагвайския Серо Портеньо в първи полуфинален мач от турнира за Копа Судамерикана.

Гостите доминираха и само серията от отлични намеси на вратаря Диего Барето запазиха резултата нулев до почивката.

През втората част бразилците продължиха да контролират мача и заслужено стигнаха до попадение в 76-ата минута. Бившият нападател на Лион Фред овладя в половината на съперника изчистена топка от вратаря Рафаел, напредна, влезе в наказателното поле и с удар по тревата преодоля Барето.

Реваншът межди Флуминензе и Серо Портеньо е в Рио де Жанейро на 18 ноември.

Другият финалист във втория по сила южноамерикански клубен турнир ще бъде определен от сблъсъка между Ривър Плейт и еквадорския Лига де Кито. Първата среща между двата тима е тази нощ.